Przedstawiciele CSP w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości

Data publikacji 11.04.2023

W lutym br. Centrum Szkolenia Policji i Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości z siedzibą w Warszawie zawarły porozumienie o współpracy. Umowa dotyczy wzajemnego wsparcia w zakresie organizowanych i prowadzonych przedsięwzięć o charakterze szkoleniowym. Na początku kwietnia dwóch naszych instruktorów uczestniczyło w zajęciach ze studentami SWWS w Kaliszu.

Współpraca między podmiotami  polega w szczególności na wzajemnym delegowaniu przedstawicieli do udziału w realizowanych  przedsięwzięciach o charakterze szkoleniowym oraz wymianie materiałów szkoleniowych.

W dniach 3-6 kwietnia br., wykładowcy z Zakładu Interwencji Policyjnych ( asp. Mateusz Głębocki, sierż. Wojciech Rusicki) odwiedzili SWWS w Kaliszu. Nasi policjanci brali udział w zajęciach dydaktycznych ze studentami takich kierunków jak penitencjarystyka czy zarządzanie komórkami organizacyjnymi. Przedstawiciele CSP zapoznali się z treściami kształcenia funkcjonariuszy Służby Więziennej, a także z bazą dydaktyczną. W przyszłości planowane są warsztaty modułowe między szkołami.

sierż. Wojciech Rusicki

• Przedstawiciele CSP w Wyższej Szkole Wymiaru Sprawiedliwości