Wizyta policjantów z Republiki Armenii

Data publikacji 28.10.2008

CSP wizytowała kolejna grupa zagranicznych gości. Tym razem byli to funkcjonariusze Republiki Armenii. Goście interesowali się szkoleniem polskich policjantów oraz problematyką ich doskonalenia zawodowego.

Centrum gościło delegację armeńskich policjantów, którzy przyjechali do Polski na zaproszenie Komendy Głównej Policji. W ramach wizyty studyjnej policjanci ci odwiedzą jednostki terenowe polskiej Policji oraz naszą szkołę. W delegacji uczestniczy 5 osób.

Gości przyjął Komendant CSP insp. Arkadiusz Brzozowski, a następnie odwiedzili Zakłady: Służby Kryminalnej, gdzie interesowali się szkolną pracownią, w której słuchacze zdobywają wiedzę na temat narkotyków, Komunikacji Społecznej, w którym wizytowali pracownie badań psychologicznych, Ruchu Drogowego, gdzie uzyskali informację na temat szkoleń doskonalących jazdę policjantów pojazdami służbowymi w trudnych warunkach. Jak zawsze wiele zainteresowania wzbudziła jazda na trolejach, czyli samochodami specjalnie wyposażonymi w koła do treningu jazdy w poślizgach.

Armeńscy goście mieli również możliwość realizacji indywidualnych treningów jazdy na trolejach. W komisariacie szkolnym zostali przyjęci przez naszych dydaktyków z Zakładu Służby Prewencyjnej gdzie przyglądali się zajęciom z prewencji oraz poznali możliwości dydaktyczne, jakie stwarza nowocześnie wyposażona symulatornia. Na koniec gości przyjęło Międzynarodowe Centrum Szkoleń Specjalistycznych Policji.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK