Podsumowanie działalności Centrum w 2022 roku

Data publikacji 31.01.2023

W Centrum Szkolenia Policji podsumowano działalność jednostki w 2022 roku. Omówiono najważniejsze zrealizowane zagadnienia, a także perspektywy i zamierzenia na 2023 r. W odprawie uczestniczył Prezydent Miasta Legionowo Pan Roman Smogorzewski oraz kadra kierownicza Centrum.

Insp. Anna Jędrzejewska-Szpak przedstawiła kwestie związane z obszarem kadrowym – stan zatrudnienia i fluktuację kadr. Następnie Komendant CSP omówiła zagadnienia dotyczące awansów, stanu dyscypliny oraz kontroli jakie miały miejsce w ubiegłym roku.

Kolejnym zagadnieniem omawianym przez Panią Komendant była współpraca międzynarodowa, a w szczególności wizyty i szkolenia podmiotów zagranicznych Były to m.in.:

•    Wizyta delegacji z Mołdawii
•    Wizyta delegacji z Rwandy,
•    Szkolenia funkcjonariuszy z Ukrainy,
•    Szkolenie funkcjonariuszy z Republiki Mołdawii,
•    Udział policjantów Zakładu Kynologii Policyjnej w projekcie K9.

W dalszej części swojego wystąpienia insp. Anna Jędrzejewska omówiła działalność CSP na rzecz społeczeństwa. Policjanci i pracownicy naszej jednostki byli zaangażowani m.in. w: honorowe krwiodawstwo (ponad 60 l krwi), spotkania w placówkach oświatowych (106 spotkań , w których uczestniczyło prawie 15000 dzieci i młodzieży), akcje charytatywne (szlachetna paczka, pomoc dla uchodźców z Ukrainy).

Kluczowe zagadnienia dotyczące działalności dydaktycznej w 2022 r. omówił Zastępca Komendanta CSP insp. Marcin Szyndler. Przypomniał, że w Centrum Szkolenia Policji, oprócz szkolenia zawodowego podstawowego, realizowano 83 rodzajów kursów specjalistycznych i 23 rodzaje doskonalenia w formie innych przedsięwzięć.

Nauczyciele policyjni przepracowali w sumie 127 743 godzin dydaktycznych, przy czym jeden nauczyciel średnio 733 godzin, a rekordzista aż 1 296. Niebagatelną rolę w realizacji procesu dydaktycznego odegrało także 137 nauczycieli/funkcjonariuszy oddelegowanych do Centrum Szkolenia Policji z jednostek terenowych Policji – w 2022 roku przeprowadzili łącznie 10031 godzin dydaktycznych.
Nauczyciele policyjni zaangażowani byli również w szereg przedsięwzięć spoza planu szkolenia i doskonalenia centralnego – prowadzenie szkolnych etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji czy realizowanie zadań związanych z centralnym doborem psów do użycia w Policji.

Osiągnięcia roku 2022 w obszarze logistycznym omówiła Pani Agnieszka Zielińska Zastępca Komendanta CSP. Przedstawiła plan finansowy wydatków budżetowych i charakterystykę jego grup – świadczenia bieżące, wydatki osobowe, rzeczowe i majątkowe. Pani Zielińska odniosła się też m.in. do środków przeznaczonych na zakup pomocy i materiałów dydaktycznych. Zaprezentowała liczbę oraz rodzaj sprzętu transportowego, którym dysponuje nasza jednostka.. Przedstawiła zagadnienia związane ze zrealizowanymi inwestycjami takimi jak: instalacja fotowoltaiczna, modernizacja oświetlenia zewnętrznego, modernizacja bloków internatowych oraz ogrodzenia. Pani Komendant omówiła również zadania inwestycyjne zaplanowane na rok bieżący.

Na zakończenie odprawy Komendant CSP insp. Anna Jędrzejewska-Szpak podziękowała wszystkim za zaangażowanie w wykonywanie statutowych zadań szkoły związanych z realizacją szkoleń i rożnych form doskonalenia zawodowego oraz szeregu innych przedsięwzięć.

sk

fot.: mł. asp. Robert Karyś