Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odwiedziliśmy uczniów technikum w Ciechanowie

Data publikacji 25.01.2023

Przedstawiciel Zakładu Służby Kryminalnej przeprowadził zajęcia dla uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół w Ciechanowie z obszaru zagrożeń przestępczością wśród nieletnich. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas I oraz II Technikum wraz z wychowawcami i pedagogami.

W spotkaniu profilaktycznym udział wzięło około 90 uczniów, nauczycieli oraz pedagogów. Głównym celem zajęć było zapoznanie młodzieży z najważniejszymi przepisami obowiązującej od 1września 2022 roku Ustawy o  Wspieraniu i Resocjalizacji Nieletnich, dotyczącymi przeciwdziałania popełnianiu czynów karalnych oraz przeciwdziałaniu demoralizacji nieletnich.

Podczas spotkań wyjaśniono jaką odpowiedzialność prawną oraz jakie konsekwencje poniosą nieletni za popełnienie czynów karalnych czy też przejawy demoralizacji. W trakcie zajęć poruszono m. in. tematy związane z realizacją obowiązku szkolnego, uszkodzeniem mienia szkoły, bójką i pobiciem czy znieważeniem funkcjonariusza publicznego. W trakcie zajęć zwrócono uczniom uwagę, że błędy popełnione w młodym wieku mogą mieć odbicie w życiu dorosłym.

Wielu uczniów było zaineresowanych przedstawionymi tematami i zadawało pytania dotyczące zawodu policjanta czy funkcjonowania szkół policyjnych. Była to więc okazja do promocji zarówno służby policyjnej jak i Centrum Szkolenia Policji. Dyrekcja  Zespołu Szkół nr 1 im. gen. J. Bema w Ciechanowie wyraziła chęć dalszej współpracy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

zsk

 

  • Odwiedziliśmy uczniów technikum w Ciechanowie
  • Odwiedziliśmy uczniów technikum w Ciechanowie
  • Odwiedziliśmy uczniów technikum w Ciechanowie
Powrót na górę strony