Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wicemistrzowie Policji z CSP!

Data publikacji 23.10.2008

Reprezentanci CSP zajęli II miejsce w II Otwartych Mistrzostwach Policji Szkół i Ośrodków Szkolenia Policji w Piłce Nożnej Halowej, rozgrywanych w Szkole Policji w Słupsku! Drużynę stanowili policjanci kadry dydaktycznej naszej szkoły.

To drugie policyjne Mistrzostwa w halowej piłce nożnej. Ich pierwsza edycja odbyła się rok temu w szkole katowickiej. Tym razem organizatorem Mistrzostw była Szkoła Policji w Słupsku. W rozgrywkach uczestniczyły reprezentacje wszystkich szkół policyjnych z Polski, a więc z Katowic, Piły, Szczytna, Legionowa  i drużyna gospodarzy. Swoje reprezentacje wystawił też Ośrodek Szkolenia Policji w Poznaniu a także goście z Niemieckiej Wyższej Szkoły Policji w Oranienburgu (Land Brandenburgia). Oprócz reprezentacji Szkoły Policji, w mistrzostwach uczestniczyła też drużyna Słupskiego Policyjnego Towarzystwa Sportowego. Swój przyjazd w ostatniej chwili odwołali Litwini, ze Szkoły Policji w Trokach.

Zmagania piłkarskie rozpoczęły się w piątek, honorowym podaniem w wykonaniu Komendanta Szkoły Policji w Słupsku insp. Jacentego Bąkiewicza. Potem do późnych godzin rozgrywane były mecze eliminacyjne. W sobotę po południu przyszedł czas na mecze finałowe. Drużynę CSP stanowili: podinsp.Mirosław Rusiecki, podinsp.Zbigniew Kowalski, podins. Jerzy Mróz, nadkom.Przemysław Osadowski, podkom.Łukasz Szwejkowski, asp.szt.Jerzy Kobylarz, mł.asp.Jakub Rebs, mł. asp. Krzysztof Mikosza, mł. asp. Grzegorz Leśniak. Kierownikiem grupy był mł. insp. Grzegorz Kędzierski. Jako ciekawostkę można podać, że w składzie drużyny CSP, w drugiej połowie meczu ćwierćfinałowego, zagrał insp. Jacenty Bąkiewicz, obecny komendant Szkoły Policji w Słupsku, a jeszcze do niedawna szef Centrum Szkolenia Policji.

W ogólnym rozrachunku punktowym drużyna CSP zdobyła II miejsce. Ustąpiła jedynie reprezentacji niemieckiej Szkoły z Brandenburgii. Najwięcej bramek w naszej reprezentacji strzelił Łukasz Szwejkowski. Mecze Mistrzostw sędziowane były przez zawodowych sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Arbitrzy Ci dodatkowo posiadają też uprawnienia do sędziowania rozgrywek halowej piłki nożnej. Oto wyniki II Mistrzostw:

Klasyfikacja końcowa

1. miejsce - Wyższa Szkoła Zawodowa Policji w Oranienburgu
2. miejsce - Centrum Szkolenia Policji w Legionowo                
3. miejsce - Szkoła Policji w Katowicach
4. miejsce - Szkoła Policji w Słupsku
5. miejsce - Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
6. miejsce - Szkoła Policji w Pile
7. miejsce - Słupskie Policyjne Towarzystwo Sportowe
8. miejsce - Ośrodek Szkolenia Policji w Poznaniu

Klasyfikacje indywidualne Mistrzostw

Najlepszy zawodnik: Mirosław Rusiecki - CSP Legionowo
Najlepszy zawodnik zagraniczny: Thormann Falk - FHPol Oranienburg
Najlepszy strzelec: Roman Jagielski - SP Słupsk
Najlepszy bramkarz: Jerzy Bzdęga - OSP Poznań
Puchar Fair Play: Słupskie Policyjne Towarzystwo Sportowe

Powyższe wyniki wskazują, że CSP w rywalizacji rodzimych Szkół Policji ty razem było najlepsze! Oprócz zaszczytnego drugiego miejsca, jakie zdobyła nasza reprezentacja, do CSP trafił również tytuł najlepszego zawodnika Mistrzostw. I nie mogło być inaczej, bo podinsp. Mirosław Rusiecki, obecny Naczelnik Wydziału Dowodzenia CSP, w przeszłości był zawodnikiem pierwszoligowego „Górnika” Wałbrzych.

Anna Galant, rzecznik CSP
Wykorzystano materiał foto i video SP Słupsk

Poniżej prezentujemy fragment nagrania wykonanego w SP Słupsk,
prezentujący mecz finałowy:


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.21 MB)

Powrót na górę strony