Aktualności

Wykładowca - rajdowy kierowca

W miniony weekend na terenie powiatu wyszkowskiego odbyła się 25 jubileuszowa edycja Rally Wyszków, czyli rajdu posiadającego rangę sportową KJS (Konkursowa Jazda Samochodem – umożliwiająca zdobycie punktów do licencji sportowej). Do zawodów zgłosiło się aż 47 załóg, w tym załoga, której kierowcą był kom. Michał Gemza – mł. Wykładowca Zakładu Ruchu Drogowego CSP w Legionowie.

W sobotę odbyło się 11 prób sportowych oraz „Nocna Super Próba”. Następnego dnia zawodnicy rywalizowali na zamkniętej dla ruchu ulicy Sowińskiego w centrum Wyszkowa w widowiskowej „Super Próbie” o Puchar Burmistrza Wyszkowa oraz w Grand Prix o Puchar Prezesa AK Centrum.

Po dwudniowej rywalizacji na wysokim poziomie i przejechaniu prawie 200 km podczas całego rajdu, kom. Michał Gemza wraz ze swoim pilotem Piotrem Dąbrowskim zajęli wysokie 3 miejsce w klasie K4 (samochody o pojemności skokowej silnika pow. 2001 cm sześciennych) oraz 3 miejsce w klasie RWD (samochody napędzane na tylną oś) i dzięki temu dwa razy stanęli na podium. W ogólnej klasyfikacji rajdu załoga zajęła 8 miejsce.

sk

 

  • Wykładowca-rajdowy kierowca
  • Wykładowca-rajdowy kierowca
Powrót na górę strony