POLICYJNI NAUCZYCIELE RATOWNIKAMI KPP

Data publikacji 29.09.2022

Nic tak nie podnosi pewności siebie jak uratowanie czyjegoś zdrowia i życia. Policjanci podczas służby zderzają się z różnymi sytuacjami, które wymagają od nich specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Takimi umiejętnościami policyjni nauczyciele dzielą się nie tylko młodymi policjantami, ale także między sobą jak to jest podczas lokalnego doskonalenia dla nauczycieli Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Nauczyciele policyjni i pracownicy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wciąż podnoszą własne kwalifikacje aby być na bieżąco m.in. ze zmianami prawnymi czy zdobyć umiejętności, dzięki którym mogą nieść pomoc innym, jak to jest w przypadku szkoleń z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Instruktorzy i Ratownicy Medyczni z Zakładu Szkoleń Specjalnych przeprowadzają corocznie kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. To obszerniejsza wiedza, niż ta zdobywana podczas podstawowego szkolenia realizowanego przez każdego policjanta. Jak istotna jest to umiejętność nie tylko podczas służby, ale także w życiu codziennym nie trzeba wspominać…

W tym roku odbyły się już dwa takie lokalne szkolenia z KPP, a w listopadzie odbędzie się kolejna edycja kursu, na którą serdecznie zapraszamy. Dzięki możliwościom jakie daje Centrum Szkolenia Policji i zaangażowanie różnych Zakładów i Zespołów uczelni, szkolenia przebiegają w niezwykle atrakcyjny i zbliżony do realiów sposób. Ratownicy Medyczni, psychologowie, inspektorzy ochrony przeciwpożarowej to tylko część osób, które z zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Po dziesięciodniowym kursie zakończonym egzaminem Ratownik KPP zdobywa umiejętności przewidziane w art. 14 Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym i uzyskuje tytuł Ratownika co wiąże się m.in. z korzystania z ochrony prawnej podczas udzielania pierwszej pomocy (przewidzianej zwykle jedynie dla funkcjonariuszy publicznych).

Takim Zaświadczeniem KPP może pochwalić się już 16 wykładowców i pracowników Centrum Szkolenia Policji, a prowadzący szkolenia liczą, że każdy nauczyciel uczelni będzie wkrótce mógł dołączyć do grona Ratowników KPP.

kom. Kinga Czerwińska
Mariusz Paderewski