Gościliśmy dzieci z Ukrainy

Data publikacji 25.07.2022

Nasze Centrum odwiedziła 36 osobowa grupa dzieci z Ukrainy wraz z opiekunami. Wszyscy mogli zobaczyć wybrane elementy szkolnictwa policyjnego oraz zapoznać się ze służbą w naszej formacji. Atrakcje dla naszych gości przygotowali policjanci z zakładów: kynologii policyjnej, służby prewencyjnej, szkoleń specjalnych oraz ruchu drogowego. Dzieciaki z zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu.

Niecodziennych gości przywitał insp. Sowa, maskotka CSP, który zaprowadził dzieci na spotkanie z policyjnymi przewodnikami psów służbowych. Funkcjonariusze z Zakładu Kynologii Policyjnej wraz ze swoimi czworonogami zaprezentowali elementy tresury, głównie posłuszeństwa.

Kolejne spotkanie odbyło się w nowo otwartych symulatorniach. Tam policjanci zaprezentowali elementy udzielania pierwszej pomocy. Potem cała grupa uczestniczyła w zajęciach z prewencji. Spotkanie przebiegało w formie zabawy, gdzie m.in. dzieci rozwiązywały krzyżówki o tematyce bezpieczeństwa. W nagrodę za rozwiązane łamigłówki dzieciaki otrzymały pluszaka.

Następnym etapem wizyty było spotkanie z technikiem kryminalistyki. Policjant przedstawił uczestnikom elementy daktyloskopii. Dzieci czynnie uczestniczyły w zajęciach, a kto chciał mógł na pamiątkę zrobić sobie odciski palców.

Na koniec wizyty nasi goście zobaczyli jak wygląda motocykl służbowy oraz radiowóz nieoznakowany z wideorejestratorem. Dowiedzieli się również jak przebiega szkolenie policjantów ruchu drogowego. Po prezentacji dzieci miały okazję spróbować resortowej kuchni. Wśród przygotowanych dań obiadowych najbardziej naszym gościom smakowała pomidorówka.

• Gościliśmy dzieci z Ukrainy