ZAKOŃCZYŁ SIĘ KURS DLA INSTRUKTORÓW STRZELAŃ

Data publikacji 05.07.2022

Przez miesiąc w Centrum Szkolenia Policji trwał pierwsza tegoroczna edycja kursu specjalistycznego dla instruktorów strzelań policyjnych. W zajęciach uczestniczyło piętnastu policjantów z jednostek organizacyjnych Policji.

W takcie trwania kursu uczestnicy zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu: planowania, organizowania i przeprowadzania indywidualnych treningów z policjantami w strzelaniu z broni palnej; przeprowadzania programowych szkoleń strzeleckich i okresowych sprawdzianów strzeleckich; prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych z zakresu obsługi i użycia broni palnej będącej na wyposażeniu Policji, przepisów prawnych regulujących użycie i wykorzystanie broni palnej i sytuacyjnej procedury użycia broni palnej, zasad użytkowania i bezpiecznego posługiwania bronią palną oraz warunków bezpieczeństwa podczas szkoleń z wykorzystaniem broni palnej. Oprócz tego program kursu zawierał zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy, a także metodykę szkolenia strzeleckiego.

Kurs zakończył się trzydniowym egzaminem składającym się z dwóch etapów: testu wiedzy i testu umiejętności, który polegał na przygotowaniu, zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć na podstawie jednego z wylosowanych tematów zawartych w programie nauczania na kursie specjalistycznym dla instruktorów strzelań policyjnych. Wszyscy słuchacze uzyskali oceny pozytywne zdobywając w ten sposób kwalifikacje zawodowe instruktora strzelań policyjnych.

Kurs przeprowadzili wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych: podkom. Albert Piórkowski i podkom. Hubert Kulesza.

podkom. Hubert Kulesza
fot.: podkom. Albert Piórkowski