Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pokazy dla studentów

Data publikacji 23.06.2022

W dniu 14 czerwca 2022 r. na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach przebywała grupa studentów Instytutu Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, którzy mieli okazję zapoznać się z metodyką szkolenia przewodników i psów służbowych, obecnie przebywających na kursach specjalistycznych realizowanych przez ZKP.

Podczas wizyty nasi goście obserwowali zajęcia realizowane w ramach kursów specjalistycznych dla psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca, psów do wyszukiwania zapachów narkotyków, psów do wyszukiwania zapachu zwłok ludzkich oraz psów tropiących. Dzięki wieloletniej współpracy SGGW z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, studenci z Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt mają możliwość odbywania praktyk zawodowych na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. W ich trakcie młodzi ludzie pogłębiają swoją wiedzę oraz doskonalą umiejętności praktyczne, m.in. ucząc się, w jaki sposób dbać o dobrostan psów służbowych.

Instruktorzy z ZKP, wraz ze swoimi kursantami, corocznie zapraszani są na Dni SGGW, podczas których prezentują poziom wyszkolenia swoich podopiecznych. Nasza jednostka cyklicznie uczestniczy w tym ważnym wydarzeniu, a pokazy sprawności użytkowej psów służbowych zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających uczelnię.

 

 

Tekst i zdjęcia: asp. szt. Dariusz Ratajczak/ZKP


 

           

  • Pokonywanie przeszkód terenowych
  • Zaznaczenie miejsca występowania zapachu narkotyków
  • Nauka tropienia śladów ludzkich
  • Ćwiczenia obrończe
  • Przy przeszkodach
  • Przy przeszkodach
Powrót na górę strony