Zwalczanie przestępczości narkotykowej

Data publikacji 16.05.2022

Dzisiaj w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczął się kurs specjalistyczny dla policjantów zwalczających przestępczość narkotykową. Przedmiotem szkolenia są m.in. nowoczesne metody pracy opercyjno - rozpoznawczej polskiej policji w walce z przestępczością narkotykową.

Za merytoryczne treści kształcenia odpowiada Zakład Służby Kryminalnej, który we współpracy z podmiotami zewnętrznymi prowadzi proces dydaktyczny w zakresie pozyskiwanie i analizowanie danych zgromadzonych w trakcie prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych, technicznych aspektów funkcjonowania sieci mobilnych oraz rodzajów i zakresu danych uzyskiwanych od operatorów telekomunikacyjnych w procesie wykrywczym.

W bieżącej edycji kursu, po raz pierwszy, będzie uczestniczył przedstawiciel Krajowej Izby Gospodarczej, który przekaże wiadomości z zakresu wirtualnej waluty, tj. kryptowalut oraz ich wykorzystania w nielegalnym handlu narkotykami i środkami odurzającymi.

tekst/foto.: st. asp. Wojciech Nawrocki

• Zwalczanie przestępczości narkotykowej