82. rocznica likwidacji obozu w Ostaszkowie

Data publikacji 05.04.2022

4 kwietnia 2022 roku w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie odprawiona została uroczysta Msza Św. z okazji 82. rocznicy rozpoczęcia likwidacji obozu specjalnego NKWD w Ostaszkowie. Organizatorem było Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939 r.” z/s w Katowicach Oddział w Warszawie.

We Mszy Św. wzięła udział insp. Anna Jędrzejewska-Szpak, Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Obecni byli także I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Krzysztof Smela oraz przedstawiciele wojska i instytucji państwowych.
Msza Św. była hołdem oddanym Ofiarom Zbrodni Katyńskiej, wśród których największą grupę stanowili funkcjonariusze Policji Państwowej.

Po zakończonej liturgii odbyło się złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przez delegacje w Kaplicy Katyńskiej.

Uroczystość uświetniła kompania i orkiestra reprezentacyjne Policji.

sk

fot.: sierż. szt. Gabriela Putyra