Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawody strzeleckie w Częstochowie

Data publikacji 07.10.2008

Reprezentacja strzelecka Legionowskiego Towarzystwa Sportowego zajęła V miejsce w klasyfikacji drużynowej III Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „ O Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie”. Indywidualnie najlepszym strzelcem tych zawodów został podinsp. Adam Morawski z ZIP CSP.

Reprezentacja strzelecka Legionowskiego Towarzystwa Sportowego funkcjonującego przy Centrum Szkolenia Policji w składzie: kpr. Biura Ochrony Rządu Pani Roksana Badach, podinsp. Adam Morawski z ZIP CSP, podinsp. w stanie spoczynku Mikołaj Dziadziuluk – emerytowany wykładowca ZIP CSP - zajęła V miejsce w klasyfikacji drużynowej III Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „ O Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie”. Zawody odbyły się w sobotę 4 października 2008 na strzelnicy AZS w Częstochowie. Roksana Badach uzyskała najlepszy wynik wśród strzelających kobiet, a indywidualnie najlepszym strzelcem w klasyfikacji generalnej został Adam Morawski, który zwyciężył w strzelaniu dokładnym, w strzelaniu szybkim zajął 2 miejsce a w strzelaniu konkurencji „ Wściekły Bohdan” – od imienia twórcy tej wyjątkowo widowiskowej konkurencji - zajął 3 miejsce. W zawodach wzięło udział 77 zawodników stanowiących 21 drużyn i strzelców indywidualnych, reprezentujących jednostki służb mundurowych z całego kraju: Służbę Więzienną, Policję, Straż Graniczną, Wojsko , Biuro Ochrony Rządu, a także kluby sportowe i stowarzyszenia rezerwistów.

Zawody składały się z 3 konkurencji, strzelania dokładnego na 25 metrów z pistoletów do tarczy TS – 11 (tzw. „biedronka” - 5 kręgów) - 25 strzałów, strzelania szybkiego na 25 metrów, 20 strzałów do zmodyfikowanej tarczy TS-10, oraz konkurencji „Wsciekły Bohdan” strzelanej na 10 metrów z nieograniczonej ilości nabojów do tarczy TS – 9 ( biały Francuz ) w ciągu 15 sekund. Najlepszym zawodnikiem tej konkurencji został Grzegorz Orłowski z Biura Ochrony Rządu. W wyznaczonym czasie dobywając, przeładowując broń i zmieniając magazynki umieścił w celu 38 trafień. Gratulujemy.

Na wyjątkowe podkreślenie zasługuje wzorowa organizacja, zabezpieczenie logistyczne i sprawne przeprowadzenie współzawodnictwa, którego poziom wzbudził uznanie osób biorących udział w tej zakrojonej na szeroką skalę imprezie, zaliczanej do najważniejszych wydarzeń strzeleckich służb mundurowych.