Witamy SZPPK-3/08!

Data publikacji 17.09.2008

Dzisiaj zaczęli pierwszy z ponad 70 –ciu dni szkoleniowych – 106 młodych policjantów z komend wojewódzkich w Krakowie, Kielcach, Katowicach, Rzeszowie i z Komendy Stołecznej. Ich kurs posiada symbol SZPPK-3/80.

Wczoraj oficjalnego otwarcia nowego kursu dokonał Komendant Centrum insp. Arkadiusz Brzozowski. W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele kadra dydaktycznej szkoły. Policjanci poznali zasady i regulamin CSP, swoich opiekunów oraz dowódców. Kurs składa się z dwóch kompanii. Dowódcą kompanii I jest asp.szt. Henryk Job a kompanią V będzie dowodził asp.szt. Marek Gaszyński. Policjantom nie trzeba było długo tłumaczyć roli dowódców, ponieważ wszyscy odbyli już służbę kandydacką w Oddziałach Prewencji Policji. Posiadają również już pewien zasób wiedzy zawodowej, dlatego też będą się szkolić o połowę krócej niż ich koledzy z kursów oznaczanych symbolem SZP. Centrum opuszczą na początku stycznia. Wczoraj był czas na powitanie i poznawanie szkoły. Dzisiaj, zasiedli już w szkolnych ławkach na pierwszych zajęciach. Życzymy słuchaczom SZPPK-3 jak zawsze, aby na uroczystym zakończeniu byli wszyscy ci, którzy dzisiaj rozpoczynają szkolenie.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK