Dzień Bezpiecznego Internetu

W Centrum Szkolenia Policji w z inicjatywy Zakładu Służby Kryminalnej odbędą się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji 9 lutego przedstawiciele portali internetowych przeprowadzą zajęcia dla około 100 uczniów klas 7 i 8 ze szkół podstawowych powiatu legionowskiego oraz policjantów pełniących służbę w Centrum Szkolenia Policji. Tematem będą zagrożenia wynikające z korzystania z Internetu oraz bezpieczeństwo zakupów w sieci.

Ze względu na sytuację pandemiczną w naszym kraju spotkanie odbędzie się z wykorzystaniem aplikacji zdalnych, które umożliwią połączenie się prelegentów z uczestnikami. Uczniowie będą mogli uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.

Celem Dnia Bezpiecznego Internetu co roku jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetu, zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa w sieci oraz upowszechnianie pozytywnego wykorzystywania internetu.

kom. Rafał Lewandowski

• Plakat promujący Dzień Bezpiecznego Internetu