Data publikacji 24.01.2020

Centrum Szkolenia Policji gościło uczniów klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Urlach. Młodzież miała okazję poznać elementy procesu dydaktycznego oraz zaplecze szkoleniowe, którym dysponuje Centrum. Wizyta miała również charakter promocji zawodu policjanta.

17 uczniów klas mundurowych wraz z opiekunami odwiedziło CSP. Podczas wizyty młodzież mogła zapoznać się z elementami wyszkolenia prewencyjnego, które prezentowali wykładowcy z Zakładu Służby Prewencyjnej. Zajęcia dotyczyły głównie wybranych zagadnień z kontroli osobistej.

Następnie nasi goście uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Zakładu Ruchu Drogowego. Tu wysłuchali pogadanki na temat bezpieczeństwa na drodze oraz mogli zobaczyć krótki pokaz umiejętności jazdy samochodem służbowym.

Na zakończenie wizyty uczniowie zwiedzili zespół strzelnic, gdzie wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych wprowadził naszych gości w tajniki wyszkolenia strzeleckiego.

Wizyta miała również charakter promocji zawodu policjanta. Cieszy fakt, że część osób zadeklarowało, że chcą swoją przyszłość zawodową związać z naszą formacją.

sk

fot.: Jarosław Michalak

• Uczniowie klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Urlach podczas zwiedzania CSP.