Szkolenie pirotechników

Data publikacji 14.01.2020

Wczoraj w Centrum Szkolenia Policji rozpoczęła się pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego w zakresie rozpoznania minersko – pirotechnicznego Kierownik Zakładu Szkoleń Specjalnych mł. insp. Robert Rodziewicz wraz z wykładowcami Zespołu Minersko-Pirotechnicznego uroczyście powitał 25 uczestników kursu.

Słuchacze, w ciągu dwóch tygodni, będą nabywać wiedzę i doskonalić umiejętności, m.in. z zakresu prowadzenia rozpoznania materiałów wybuchowych i środków inicjujących wybuch. Kolejnym etapem szkolenia będzie prowadzenia przeszukania terenu i obiektu, organizowanie i prowadzenie ewakuacji osób, a także wykorzystanie środków zabezpieczenia indywidualnego i sprzętu technicznego do prowadzenia rozpoznania.

Przyszłym policjantom Nieetatowych Grup Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego życzymy powodzenia!

tekst: podinsp. Przemysław Bagiński

fot.: Mariusz Mazewski