Data publikacji 17.12.2019

Stres w dzisiejszych czasach jest zjawiskiem o którym, na szczęście, mówi się co raz częściej i co raz głośniej. Często negatywny w skutkach może długofalowo i realnie wpłynąć na nasze zdrowie. Jest w stanie w znacznym stopniu „upośledzić” funkcjonowanie na płaszczyźnie zarówno fizjologicznej, emocjonalnej jak i behawioralnej. Z wszystkich badań wynika natomiast, iż zawód Policjanta wiąże się z niewątpliwie sporą ilością sytuacji mogących zostać odebrane za stresujące czy nawet traumatyczne.

W związku z tym czy jest coś co możemy zrobić, aby nie odczuwać w tak znacznym stopniu jego negatywnych konsekwencji? Które z naszych reakcji są najbardziej konstruktywne? Czy możemy mówić o pozytywnych skutkach oddziaływania stresu na ludzki organizm? Czym jest trening relaksacyjny i jak go przeprowadzić?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskać można na doskonaleniu zawodowym lokalnym „Radzenie sobie ze stresem”. W Centrum Szkolenia Policji odbyło się ostatnie w tym roku szkolenie o tej tematyce.

Tekst/fot.: sierż. Paweł Müller