Data publikacji 14.11.2019

W Zakładzie Kynologii Policyjnej rozpoczęła się ostatnia w tym roku edycja kursu specjalistycznego dla przewodników psów do wyszukiwania zapachów narkotyków. W szkoleniu bierze udział pięciu policjantów z czworonogami, które wcześniej zostały zakwalifikowane, przez komisję ds. doboru psów do służby w Policji, na tego typu szkolenie.

W trakcie cyklu szkoleniowego, odbywającego się w Sułkowicach, funkcjonariusze nauczą się, jak prawidłowo wykorzystywać naturalne zdolności psów do detekcji zapachów. Pasja czworonoga do pracy węchowej, chęć zdobywania rzeczy poprzez szukanie, odpowiednio ukierunkowane przyniosą efekty w postaci odnalezieniu zapachu narkotyków. W tym celu policjanci z psami będą musieli nauczyć się przeszukiwać pomieszczenia, pojazdy oraz bagaże w zróżnicowanych warunkach.

tekst : asp.szt. Dariusz Ratajczak

fot: asp.szt. Piotr Mrozowski

• Policjanci w trakcie kursu specjalistycznego dla przewodników psów do wyszukiwania zapachów narkotyków. Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.