Data publikacji 07.11.2019

Słuchacze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odwiedzili Biuro Historii i Tradycji Policji KGP. Policjantom szkolenia podstawowego została zaprezentowana wystawa pt. „Od Policji Państwowej do Policji”, na której przestawiona została historia polskich formacji bezpieczeństwa publicznego.

Dla odwiedzających szczególnie ciekawe  były ekspozycje poświęcone historii Policji Państwowej i dziejom funkcjonariuszy w mrocznych czasach II wojny światowej. Słuchacze mieli też okazję obejrzeć filmy: „Cichociemni. Wywalcz wolność lub zgiń” i „Kobiety w Policji”.

Kulminacyjnym punktem wizyty było zwiedzanie zrekonstruowanego gabinetu gen. insp. Kordiana Józef Zamorskiego, ostatniego komendanta Policji Państwowej.

tekst/fot.: st. asp. Marcin Grzeszyk

• Słuchacze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie podczas wizyty w Biurze Historii i Tradycji Policji KGP.