Konkurs z okazji 100 – lecia Policji

Data publikacji 05.11.2019

24 października 2019 r. w XI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Radomiu i 28 października 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z Siedzibą w Suwałkach z okazji powstania Policji Państwowej odbył się konkurs pod nazwą 100 – lecie Policji. Organizatorem konkursu było Centrum Szkolenia Policji oraz Warszawskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 roku.

Główną ideą konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat historii Policji, jej dziejów i losów funkcjonariuszy. Kolejny cel zmagań to urzeczywistnienie realizacji porozumień o współpracy między Centrum Szkolenia Policji, a szkołami średnimi specjalizującymi się w przygotowaniu potencjalnych kandydatów do służby w resorcie a także kreowanie pozytywnego wizerunku naszej formacji, w tym CSP, wśród młodzieży szkolnej.

Do konkursu przystąpiło 43 uczniów. Najlepszy wynik uzyskała uczeń z LO w Suwałkach, który oprócz nagrody rzeczowej został zaproszony do Centrum Szkolenia Policji, gdzie zapozna się z funkcjonowaniem wybranej grupy szkoleniowej kursu podstawowego.

Oprócz udziału w konkursie młodzież zapoznała się z działalnością Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku. Uczestnicy wysłuchali również pogadanki dotyczącej procedury doboru do Policji, zasad bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach publicznych oraz uprawnień Policji.

Centrum Szkolenia Policji składa podziękowania uczniom, nauczycielom, Pani Elżbiecie Bocheńskiej - Dyrektor LO w Radomiu, Pani Joannie Ewie Jakubowskiej - Dyrektor LO w Suwałkach oraz Pani Annie Wesołowskiej – prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku za udział w konkursie i popularyzację historii Policji.

tekst: podinsp. Wioletta Białkowska, podinsp. Krzysztof Rosłaniec,

fot.: podinsp. Krzysztof Rosłaniec, Marta Poturgiel