Data publikacji 08.10.2019

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie gościło przedstawicieli Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie. W ramach przeprowadzonego szkolenia, prokuratorom z różnych regionów Polski zostały przedstawione aspekty oględzin miejsca katastrofy w ruchu lądowym.

Szkolenie składało się z dwóch części. Pierwsza – teoretyczna obejmowała zagadnienia postępowania na miejscu katastrofy, ze szczególnym uwzględnieniem śladów kryminalistycznych charakterystycznych dla zdarzenia drogowego.

W kolejnym etapie – praktycznym, uczestnicy spotkali się na zajęciach w terenie otwartym. Tam dokonywali wyznaczenia stałych punktów i linii odniesienia oraz podziału na sektory w miejscu symulowanej katastrofy w ruchu lądowym. Szkolący się mieli również możliwość poznać zasady działania urządzenia e-surw (tachimetr), jak i przećwiczyć sposób jego wykorzystania.

Z ramienia CSP zajęcia prowadziły: nadkom. Iwona Bogusz oraz asp. szt. Jolanta Zawałeń – wykładowcy Zakładu Szkoleń Specjalnych.

tekst: nadkom. Iwona Bogusz

foto.: Mariusz Mazewski