Data publikacji 18.09.2019

Słuchacze kursu podstawowego podczas szkolenia, m.in. nabywają umiejętności z użycia pałki teleskopowej. Jest to jeden z elementów doskonalenia z zakresu posługiwania się środkami przymusu bezpośredniego.

Pałka teleskopowa charakteryzuje się tym, że jest poręczna i lekka. Siła rażenia urządzenia jest bardzo duża, co przekłada się na skuteczność obrony przed napastnikiem i jego obezwładnienia.

Podczas zajęć młodzi adepci zgłębiali wiedzę na temat przepisów użycia śpb oraz poznali budowę pałki, sposób jej noszenia i trzymania. Zdobytą wiedzę kursanci mogli sprawdzić w praktyce.

Podczas ćwiczeń doskonalono bezpieczne sposoby dobywania i rozkładania pałki. Technika użycia tego rodzaju środka przymusu bezpośredniego w doskonały sposób pozwala na pokonanie czynnego oporu czy napaści na policjanta.

Słuchacze mogli przekonać się, że prawidłowe posługiwanie się pałką oraz prawidłowa wzajemna asekuracja przekłada się na bezpieczeństwo w trakcie interwencji.

teks/foto.: asp. Bartłomiej Stępak

• Słuchacze kursu podstawowego podczas szkolenia praktycznego, doskonalą umiejętności z użycia pałki teleskopowej.