Data publikacji 10.09.2019

Początek września to ważna data w kalendarzu każdego ucznia - rozpoczęcia roku szkolnego. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci z Zakładu Ruchu Drogowego przeprowadzili pogadankę w Szkole Podstawowej w Nieporęcie. Tematem zajęć była „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowych z CSP nie zabrakło również podczas „Dni otwartych koszar” 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.

W takcie spotkania w podstawówce, nasi policjanci skupili się przede wszystkim na  bezpieczństwie w drodze do i ze szkoły. Omówili podstawowe zasady  ruchu pieszych, rowerzystów, a także osób poruszających się na hulajnogach. Dodatkowo uczniowie mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas „Dni otwartych koszar” związanych z 75. rocznicą powstania 2. Mazowieckim Pułku Saperów, wykładowcy CSP przygotowali szereg atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyło się miasteczko ruchu drogowego. Dzieci zadawały różne ciekawe pytania, na które policjanci udzielali wyczerpujących odpowiedzi.

tekst: asp.sztab. Rafał Pasteczka

foto.: asp. sztab. Marcin Ogonek/2.mpsap

• Policjanci z Zakładu Ruchu Drogowego prowadzą pogadankę w Szkole Podstawowej w Nieporęcie, oraz   podczas „Dni otwartych koszar” 2. Mazowieckiego Pułku Saperów. Tematem spotkań była „Bezpieczna droga do szkoły”.