Mistrzostwa kynologiczne rozpoczęte!

Data publikacji 04.09.2019

Wczoraj Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół uroczyście otworzyła XIX Kynologiczne Mistrzostwa Policji. Zawody odbywają się w Zakładzie Kynologii w Sułkowicach. Szefowej CSP asystował kierownik placówki mł. insp. Marek Hańczuk. W sumie przez 4 dni będzie rywalizowało 40 mundurowych ze swoimi czworonogami w 2-osobowych drużynach. Z okazji mistrzostw na terenie zakładu przygotowano wystawę „100 lat Kynologii Policyjnej”.

To już XIX edycja Kynologicznych Mistrzostw Policji. Zawody mają wyłonić najlepszych przewodników psów służbowych w Polsce. Rywalizacja potrwa do 6 września. Zawodnicy będą zmagać się najpierw z testem wiedzy a potem wraz ze swoimi czworonogami zaprezentują umiejętności praktyczne. Funkcjonariuszy czeka również sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy.

Kierownictwo Centrum Szkolenia Policji życzy wszystkim uczestnikom mistrzostw powodzenia w rywalizacji. Niech wygra najlepszy z najlepszych!

sk

foto.:asp. szt. Dariusz Ratajczak, Jerzy Lęcznar

• Wczoraj Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół w asyście Kierownika Zakładu Kynologii mł. insp. Marka Hańczuka, dokonała uroczystego otwarcia zawodów. Jednocześnie uczestnicy mistrzostw będą mieli okazję zobaczyć wystawę poświęconą Kynologii Policyjnej, która ma już 100 lat.
    XIX Kynologiczne Mistrzostwa Policji
  • Wystawa powstała z inicjatywy Zastępcy Komendanta CSP insp. Anny Gołąbek. Prezentowana była już na terenie szkoły podczas tzw. dni otwartych i obchodów 100. rocznicy utworzenia Policji Państwowej.