Studenci odwiedzili Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 22.08.2019

22 sierpnia br. uczestnicy drugiej edycji „Letniej Akademii MSWiA” w ramach praktyk zawodowych zapoznali się z działalnością naszego Centrum.

Studentów uczelni wyższych, biorących udział w projekcie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przywitała Komendant Centrum Szkolenia Policji – Pani insp. Anna Rosół.

Podczas letnich praktyk studenci uczelni wyższych zapoznają się z funkcjonowaniem administracji rządowej, samorządowej oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego. W trakcie programu uczestnicy mają możliwość poznać specyfikę pracy różnych instytucji publicznych. Na spotkaniu w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie nasi goście mogli z bliska zobaczyć jak wygląda szkolnictwo policyjne. Studenci obejrzeli bazę dydaktyczną CSP, w tym hale sportowe oraz zespół strzelnic. Podczas pobytu zaprezentowano działalność Zakładu Szkoleń Specjalnych, Zakładu Interwencji Policyjnych, Zakładu Ruchu Drogowego oraz Zakładu Służby Prewencyjnej. Uczestnicy mieli możliwość obserwowania wybranych zajęć dydaktycznych, zapoznania się ze specyfiką pracy nauczyciela policyjnego oraz sprzętem przeznaczonym do szkolenia funkcjonariuszy.

Mamy nadzieję, że wizyta poszerzyła wiedzę studentów z zakresu szkolenia i doskonalenia zawodowego, a także funkcjonowania Policji.

Przyszłym absolwentom szkół wyższych życzymy wielu dalszych sukcesów edukacyjnych i zawodowych oraz wszelkiej pomyślności.

Tekst: sierż. szt. Marcin Gąsior/WP

Zdjęcia: podkom. Damian Wroczyński/WP

• Uczestnicy „Letniej Akademii MSWiA”