Zakończenie kursu w Sułkowicach

Data publikacji 23.07.2019

W lipcu br. swoje szkolenie na kursie specjalistycznym dla przewodników psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca, realizowanym w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, zakończyło 12 przewodników z psami.

Podczas szkolenia każdy z policjantów został przygotowany do realizacji zadań związanych z odpowiednim utrzymaniem sprawności użytkowej psa w zakresie posłuszeństwa ogólnego i pokonywania przeszkód terenowych, pracy obrończej oraz rozwijania u psa wymaganych umiejętności pracy węchowej. Funkcjonariusze przeszkoleni zostali także z  udzielania pierwszej pomocy.

W trakcie niespełna 5 miesięcy przewodnicy ze swoimi psami służbowymi mieli okazję uczestniczyć w pokazach tresury psów, m.in. podczas Dni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Dni Bezpieczeństwa na terenie KPP Żyrardów, Dni Otwartych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz w Sułkowicach.

Słuchacze zdobyli świadectwa ukończenia kursu oraz uzyskali stosowne wpisy do książki psa służbowego o otrzymaniu pierwszego atestu. Gratulacje i życzenia na przyszłą służbę zostały złożone przez Kierownika Zakładu Kynologii Policyjnej, Pana mł. insp. Marka Hańczuka, podczas uroczystego zakończenia kursu.

Tekst i zdjęcia : st.asp. Dariusz Ratajczak/ZKP

• Posłuszeństwo ogólne
  • Praca węchowa na śladzie ludzkim
  • Rozgryzanie psa na rękawie ochronnym