Seminarium taktyki i technik interwencji

Data publikacji 13.06.2019

Kadra CSP wzięła udział w kilkudniowym seminarium, które odbyło się w Szkole Policji w Katowicach.

W szkoleniu, poza wykładowcami Zakładu Interwencji Policyjnych CSP wzięli udział nauczyciele ze szkół policyjnych i ośrodka szkolenia Policji, a także przedstawiciele komend wojewódzkich Policji oraz instruktorzy innych służb mundurowych, m.in. Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Izby Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i Żandarmerii Wojskowej.

W trakcie kursu omówione zostały tematy związane z postępowaniem w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej, określanej jako działanie aktywnego strzelca oraz stosowaniem środków przymusu bezpośredniego w różnych sytuacjach interwencyjnych. Ponadto kursanci wzięli udział w przygotowanych zajęciach praktycznych na strzelnicy, związanych z użyciem broni palnej oraz podjęciem interwencji wobec aktywnego strzelca przy wykorzystaniu amunicji barwiącej typu FX.

Każdy z uczestników otrzymał zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Tekst: asp. szt. Dominik Władysiak/ZIP

Zdjęcia: SP Katowice