Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Dni Bezpieczeństwa” w Bartnikach

Data publikacji 19.06.2019

Policjanci z Zakładu Kynologii Policyjnej CSP wzięli udział w działaniach profilaktycznych zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Żyrardowie pn. „Dni Bezpieczeństwa”, które odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej w Bartnikach.

     Przewodnicy psów patrolowo – tropiących do działania bez kagańca przeprowadzili pokaz tresury psów, który mogła podziwiać młodzież zgromadzona przed szkołą. Policjanci w trakcie imprezy przedstawili elementy z posłuszeństwa ogólnego oraz z ćwiczeń obrończych. Swoje psy zaprezentowali również funkcjonariusze uczestniczący w szkoleniu psów do wyszukiwania ludzi metodą mantrailingową.

     Pokazy zostały przyjęte przez uczestników z entuzjazmem. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem poziomu wyszkolenia psów służbowych. Zorganizowane konkursy z nagrodami dla uczniów cieszyły się dużą frekwencją.

     Dzięki zaangażowaniu instruktorów Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, uczestnicy pokazów zobaczyli, że służba w Policji to szerokie możliwości i różnorodność pracy.

Tekst i zdjęcia: st. asp. Dariusz Ratajczak/ZKP

  • Prezentacja psów patrolowo - tropiących
  • Posłuszeństwo ogólne w wykonaniu psów służbowych
  • Pościg za uciekającym pozorantem
  • Wykorzystanie psa  w celu odparcia ataku osoby z niebezpiecznym przedmiotem
Powrót na górę strony