Konferencja V4

Data publikacji 12.06.2019

W dniach 4 – 6 czerwca br. w Republice Słowackiej odbyła się IV Konferencja Wydziałów Policji Konnej Krajów Członkowskich Grupy Wyszehradzkiej (V4) zorganizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Słowackiej Prezydium Sił Policyjnych Wydziału Kynologii i Hipologii.

Polską Policję podczas konferencji reprezentowali: insp. Marcin Szyndler – Zastępca Komendanta Centrum Szklenia Policji, mł. insp. Jarosław Rybka – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, kom. Izabela Dobrowolska – specjalista Zakładu Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji. W spotkaniu oprócz gospodarzy brały udział także delegacje z Czech oraz Węgier.

Podczas konferencji reprezentanci poszczególnych państw przedstawili informacje dotyczące organizacji służby oraz szkolenia i doboru koni, a także zasady naboru policjantów - jeźdźców. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zobaczyć symulacje codziennej służby, pełnionej z użyciem koni służbowych, w wykonaniu Policji Konnej Bratysławy i Koszyc.

Przedstawiciele wszystkich delegacji wzięli także udział w obchodach 70-tej rocznicy założenia Wydziału Kynologii Prezydium Sił Policyjnych w Republice Słowackiej, które uświęcone zostały pokazami wyszkolenia koni i psów służbowych.

Tekst i zdjęcia: kom. Izabela Dobrowolska/ZKP

• Sztandar Presidium of the Slovak Republic
  • Ćwiczenia Policji konnej
  • Ćwiczenia z zatrzymania tłumu