Dzień Otwarty ZKP

Data publikacji 03.06.2019

W dniu 31 maja br. w Sułkowicach, przy pięknej, słonecznej pogodzie, Zakład Kynologii Policyjnej w ramach pierwszego z Dni Otwartych Centrum Szkolenia Policji, otworzył swoje bramy dla odwiedzających. To wspaniałe przedsięwzięcie skierowane głównie do dzieci i młodzieży zostało objęte patronatem medialnym przez miesięcznik „Policja 997”.

Zakład Kynologii Policyjnej znajduje się w położonych około 30 kilometrów od Warszawy Sułkowicach. Jest jedynym w kraju ośrodkiem szkolenia przewodników i tresury psów służbowych Policji, zajmującym ponadto znaczącą pozycję wśród europejskich szkół policyjnych o podobnym profilu. Nic więc dziwnego, że Dzień Otwarty Centrum Szkolenia Policji w ZKP przyciągnął do Sułkowic liczną rzeszę gości.

Na odwiedzających Sułkowice czekało mnóstwo atrakcji: stoiska promocyjne, pokazy oraz konkursy dla dzieci sprawiły, że każdy z gości mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Tradycyjnie wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy sprawności użytkowej psów policyjnych oraz przygotowane przez funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji pokazy ujeżdżania koni służbowych. Stoiska promocyjne przygotowane przez Centrum Szkolenia Policji, ale także Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej, 1 Grójecki Ośrodek Radiolokacyjny, Ochotniczą Straż Pożarną w Chynowie, były doskonałym miejscem do propagowania wśród najmłodszych zasad bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym jak i podczas zabaw, także nad wodą. Już niebawem przecież nasi młodzi odwiedzający rozpoczną wakacje. Swoje promocyjne stanowisko wystawiła również Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Związek Kynologiczny w Polsce promujący polskie rasy psów.

Licznie przygotowane konkursy z nagrodami, cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych, a ponadto wykazały ogromna wiedzę dzieci w zakresie znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Wielu przyjaciół podczas Dnia Otwartego CSP w Sułkowicach zdobyły oblegane przez najmłodszych maskotki policyjne: Sowa oraz Komisarz Wyderka.

Tekst: st.asp. Dariusz Ratajczak/ZKP

Zdjęcia: Jerzy Lęcznar/ZKP

• Atrakcje dla najmłodszych-konkursy z nagrodami.
  • Ćwiczenia obrończe w wykorzystaniem dwóch psów w celu ujęcia niebezpiecznej osoby.
  • Ćwiczenia obrończe z wykorzystaniem psa na pojeździe.
  • Ćwiczenia posłuszeństwa ogólnego- pozostawanie psów.
  • Pamiątkowe zdjęcie z końmi służbowymi z KSP.
  • Pani Komendant CSP na stanowisku promującym psy tropiące osoby metodą mantrailingową.
  • Pokaz posłuszeństwa ogólnego psów.
  • Pokaz ujeżdżania koni służbowych.
  • Prezentacja psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca.
  • Przeszukanie bagaży przez psa do wyszukiwania zapachu narkotyków.
  • Psy patrolowo-tropiące podczas posłuszeństwa ogólnego.
  • Quiz dotyczący wiedzy o zwierzętach dla najmłodszych.
  • Stanowisko promocyjne Żandarmerii Wojskowej.
  • Stoiska promocyjne podczas Dnia otwartego ZKP 1
  • Wykorzystanie koni służbowych w trudnych warunkach,przejazd przez ogień.