X Legionowski Turniej Zdrowia Przedszkolaków

Data publikacji 14.05.2019

W piątek 10 maja br. w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Legionowie odbyła się dziesiąta edycja Legionowskiego Turnieju Zdrowia Przedszkolaków. Wzięło w nim udział 14 przedszkoli z powiatu legionowskiego. Jak co roku nie mogło tam zabraknąć policjantów z Centrum Szkolenia Policji.

Policjanci z Centrum Szkolenia Policji aktywnie włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju. Dla uczestników zmagań przygotowali ciekawy quiz zawierający zagadnienia związane z bezpieczeństwem w domu, nad wodą, zachowaniem się w stosunku do osób obcych oraz bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Oprócz sprawdzenia wiedzy spotkanie było również doskonałą okazją do utrwalenia zasad bezpiecznego zachowania się dzieci w różnych sytuacjach, tym bardziej, że już niebawem rozpoczną się wyczekiwane wakacje.

Przedszkolaki wykazały się doskonałą znajomością zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Praca nauczycieli jak i liczne spotakania profilaktycznie przyniosły więc oczekiwany skutek.

Wszystkim uczestnikom Turnieju gratulujemy wiedzy.

Tekst i zdjęcia asp. szt. Marcin Ogonek/ZRD