Pierwsze strzały - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsze strzały

Data publikacji 29.04.2019

Zbliża się przerwa majowa ale przed nami jeszcze kilka dni wytężonej pracy. Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego oznaczonego symbolem SZP-2/19, którzy w marcu br. rozpoczęli swoją policyjną edukację w Centrum Szkolenia Policji, stawiają pierwsze kroki na strzelnicy.

     Dotychczas uczestnicy szkolenia zawodowego podstawowego SZP-2/19 brali udział w zajęciach teoretycznych z zakresu szkolenia strzeleckiego, których celem było przybliżenie tematyki dotyczącej: zasad bezpiecznego posługiwania się bronią palną, podstawowych wiadomości o broni i amunicji, budowy i działania broni palnej krótkiej, zasadniczych elementów teorii strzału, podstaw celnego strzelania oraz zacięć występujących w broni krótkiej. Po części teoretycznej przyszedł czas na kolejny etap – kształcenie podstawowych elementów techniki strzeleckiej w ramach pierwszych treningów z bronią oraz strzelań przygotowawczych.

     W trakcie strzelań przygotowawczych policjanci oddają strzały do tarczy, którą jest biała karta papieru – kwadrat o długości boku wynoszącym 50 centymetrów. Biorąc pod uwagę zasadniczy cel strzelań przygotowawczych, czyli kształcenie techniki strzeleckiej, czas przeznaczony na oddanie strzałów jest dowolny. Instruktorzy prowadzący zajęcia koncentrują uwagę szkolonych na takich elementach jak: chwyt broni, zgranie przyrządów celowniczych, praca na języku spustowym, oddech i wytrzymanie po strzale. O zaliczeniu strzelania decyduje bezpieczne wykonanie poszczególnych elementów oraz umieszczenie wszystkich strzałów w obrębie tarczy.

 

asp. sztab. Marek Walczak/ZIP

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS