Plan filmowy w CSP - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Plan filmowy w CSP

Data publikacji 18.04.2019

W dniu 15 kwietnia 2019 r., na terenie Centrum Szkolenia Policji, słuchacze pierwszej w tym roku edycji kursu specjalistycznego w zakresie prowadzenia śledztwa po wybuchu (DŚPW-1/19) uczestniczyli w bardzo nietypowych zajęciach.

     Nauczyciele policyjni Zakładu Szkoleń Specjalnych wcielili się w role aktorów i wspólnie z przedstawicielami Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji oraz przedstawicielami podmiotów zewnętrznych wzięli udział w przygotowaniu materiału filmowego, który zostanie wykorzystany podczas zbliżającej się VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Miejsce Zdarzenia”. Spotkanie w CSP było również okazją do zaprezentowania słuchaczom oraz kadrze dydaktycznej ZSS możliwości najnowszego sprzętu służącego do skaningu laserowego. Przedstawione zostały również możliwości wykorzystania dronów przy tworzeniu dokumentacji oględzin miejsca zdarzenia. Wszystko to działo się równolegle z prowadzeniem zajęć programowych dotyczących prowadzenie oględzin miejsca po wybuchu. Koordynowaniem współpracy realizujących przedsięwzięcie podmiotów zajmował się Zastępca Kierownika Zakładu Szkoleń Specjalnych, podinsp. Jarosław Piotrowski.

     Mimo, iż nie możemy zdradzić zbyt wielu szczegółów z realizowanego scenariusza filmu, to jednak zapraszamy do obejrzenia krótkiego fotoreportażu, który ukazuje dynamikę zainscenizowanej sytuacji i zaangażowanie naszych kolegów odgrywających główne role.

 

podinsp. Jarosław Piotrowski/ZSS

zdj. asp. Artur Łasocha/ZSS