Wideorejestratory w teorii i praktyce

Data publikacji 18.03.2019

Zakład Ruchu Drogowego to komórka dydaktyczna, której kadra realizuje zajęcia zarówno na szkoleniach zawodowych podstawowych, jak i wybranych kursach specjalistycznych. Jednym z nich jest kurs specjalistyczny w zakresie wideorejestratorów wykroczeń, przeznaczony dla policjantów „drogówki”, którego kolejna edycja VR – 4/19 właśnie się zakończyła.

Uczestnicy kursu, w trakcie 2 dni szkoleniowych, pogłębiają wiedzę i podwyższają swoje kwalifikacje z zakresu obsługi wideorejestratorów. Obszar zagadnieniowy kursu obejmuje m.in. podstawy prawne stosowania tych urządzeń, a także obowiązki, uprawnienia oraz zakazy dotyczące pracy z użyciem wideorejestratorów. Słuchacze zapoznają się również z zasadami działania, budową i warunkami użycia tych urządzeń, doskonalą też umiejętności z zakresu dokumentowania oraz taktyki pracy ze sprzętem. W ramach zajęć praktycznych, policjanci ćwiczą obsługę urządzeń na trenażerach oraz w warunkach rzeczywistych na drogach publicznych.

asp. szt. Adam Karolak/ZRD

zdj.: sierż. szt. Marcin Gąsior/ZRD