Dzień Bezpieczeństwa w Zespole Szkół nr 1 w Legionowie

Data publikacji 28.02.2019

Zwiększenie efektywności działań Policji na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem należy do priorytetów Komendanta Głównego Policji, które obowiązują do 2020 roku. Jedną z form jego realizacji jest organizacja spotkań profilaktyczno-edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą szkolną.

W dniach 1–15 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Legionowie odbyła się V edycja Szkolnego Tygodnia Profilaktyki. Centrum Szkolenia Policji również przyłączyło się do realizacji tego ważnego wydarzenia. W ramach działań profilaktycznych, podczas tzw. „Dnia Bezpieczeństwa”, instruktor Zakładu Służby Kryminalnej CSP, st. asp. Marek Maliszewski, zorganizował dwa spotkania, w których wzięło udział ponad 90 uczniów z klas szóstych i siódmych oraz gimnazjum. W ich trakcie omówiono szereg zagadnień związanych z profilaktyką i bezpieczeństwem, w tym m.in. problematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełnione czyny.

Tekst i zdjęcia: st. asp. Marek Maliszewski/ZSK