Patrolowo-tropiące rozpoczęły swoje szkolenie

Data publikacji 25.02.2019

W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpoczęła się pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego dla przewodników psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca. Przez 98 dni szkoleniowych funkcjonariusze będą się uczyć współpracy ze swoimi czworonogami, by stworzyć zgrany duet, który w przyszłości będzie efektywnie realizować zadania służbowe.

Pierwsze dni pobytu w ZKP uczestnicy kursu wykorzystali na tworzenie pozytywnej relacji i więzi z psami. Podczas spacerów po Sułkowicach, psy przyzwyczajają się do ruchu ulicznego, mijających je pojazdów mechanicznych i ludzi. Był również czas na zapoznanie się z pierwszymi przeszkodami terenowymi, na pobliskim poligonie. Poza tresurą praktyczną czekają na policjantów zajęcia z teorii tresury, pierwszej pomocy oraz kształtowania sprawności fizycznej.

Tekst i zdjęcia: st. asp. Dariusz Ratajczak/ZKP