Zimowe edycje warsztatów

Data publikacji 22.01.2019

Wraz z początkiem nowego roku w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, zamiejscowej komórce organizacyjnej Centrum Szkolenia Policji, rozpoczęła się realizacja warsztatów doskonalących sprawność użytkową psów służbowych. Ta forma doskonalenia zawodowego jest świetnym sposobem sprawdzenia nie tylko sprawności użytkowej psów, ale także pogłębienia i uaktualnienia wiedzy przewodników.

W dniach 7-18 stycznia br. odbyły się zajęcia dla przewodników psów: patrolowo-tropiących, do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Łącznie wzięło w nich udział 13 przewodników z psami służbowymi.

21 stycznia ruszyły kolejne edycje warsztatów, w których uczestniczy 15 przewodników psów o specjalnościach: patrolowo-tropiące, patrolowe i do wyszukiwania zapachów narkotyków. Czas na realizację przedsięwzięcia wynosi 10 dni szkoleniowych.

Tekst i zdjęcia: st.asp. Dariusz Ratajczak /ZKP