Rozpoczęcie nowego szkolenia podstawowego

Data publikacji 04.06.2008

Wczoraj rozpoczęło się nowe szkolenie zawodowe podstawowe oznaczone symbolem SZP-3/08. Szeregi naszych słuchaczy zasilili funkcjonariusze z komend wojewódzkich w Opolu, Kielcach, Łodzi i Radomiu. Nowi słuchacze będą uczyć się w naszej szkole aż do 24 grudnia, a dokładnie tego dnia przystąpią do egzaminu końcowego, czyli testu z wiedzy.

Podczas uroczystej inauguracji kursu, młodych adeptów policyjnej sztuki przywitał Komendant CSP mł.insp. Arkadiusz Brzozowski, który życzył słuchaczom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności zawodowych. W szkolnej auli, gdzie miało miejsce rozpoczęcie kursu, słuchacze poznali również kierownictwo szkoły, kadrę dydaktyczną oraz swoich dowódców, do których odtąd będą zgłaszać się ze wszystkimi problemami. Kurs liczy 174 osoby, w tym 66 kobiet. Słuchacze tworzą trzy kompanie, których dowódcami zostali : kmp. 3 – podkom. Marzena Chudy, kmp. 5 – asp. szt. Marek Gaszyński, kmp. 11 – nadkom. Marcin Groszkowski. Na razie „nowicjusze” zapoznają się ze szkołą i jej obiektami, poznają szkolny regulamin i zasady obowiązujące w CSP, rozpoczynają powoli pierwsze zajęcia. Przed nimi siedem miesięcy intensywnej pracy i sporo trudu i chociaż czasami będą narzekać, to pobyt na pierwszym szkoleniu z pewnością miło wspomina każdy policjant.

Anna Galant / Marzena Chudy WD