Kurs specjalistyczny z zakresu metodyki nauczania

Data publikacji 28.11.2018

W dniach 12-23 listopada policjanci Studium Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii zrealizowali kurs specjalistyczny z zakresu metodyki nauczania dla nauczycieli policyjnych z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz ze Szkoły Policji w Słupsku.

Celem kursu było przygotowanie nauczycieli policyjnych do realizacji zadań dydaktycznych w jednostkach szkoleniowych oraz uzupełnienie ich kompetencji metodycznych.

W ramach prowadzonych zajęć słuchacze mieli możliwość zapoznania się m.in.
z następującymi zagadnieniami:

- wykorzystanie komunikacji interpersonalnej w procesie dydaktycznym,

- metody nauczania,

- zasady nauczania,

- środki dydaktyczne,

- zasady oceniania.

Kluczowym elementem kursu było samodzielne przeprowadzenie, przez uczestników, zajęć dydaktycznych oraz ich ocena przez doświadczoną kadrę metodyków Centrum Szkolenia Policji.

Zrealizowany kurs doskonale wpisuje się w proces wzmacniania jakości pracy szkół policyjnych. Jesteśmy przekonani, że każdy nauczyciel policyjny, w szczególności na początku swojej służby w jednostce szkoleniowej, powinien być uczestnikiem podobnego przedsięwzięcia.

podinsp. Grzegorz Jankowski/SDDiP