Na straży parku

Data publikacji 28.11.2018

Zakończyła się piąta edycja kursu dla funkcjonariuszy Straży Parku. W uroczystym podsumowaniu szkolenia uczestniczyli Wiceminister Środowiska, prof. Mariusz Orion Jędrysek, Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół wraz z Zastępcą insp. Marcinem Szyndlerem, a także kadra kierownicza i dydaktyczna CSP. Obecni byli również absolwenci poprzednich edycji kursów skierowanych do strażników parków.

Podczas uroczystego zakończenia kursu świadectwa odebrało kolejnych 21 absolwentów. Strażnicy wyróżniający się wybitnymi osiągnięciami na rzecz ochrony środowiska otrzymali z rąk Wiceministra Odznaki honorowe „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”.

W czasie pięciu tygodni strażnicy parków narodowych poznawali zagadnienia m.in. z zakresu prawa, kryminalistyki i przepisów ruchu drogowego, rozwijali również umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Udział w doskonaleniu zawodowym pozwolił im na nabycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do efektywnego wykonywania zadań związanych z ochroną zasobów polskiej przyrody.

hg

zdj. sierż. szt. Robert Karyś/SDDiP