„Za zasługi dla Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej”

Data publikacji 21.11.2018

Uroczystość, zorganizowana przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była doskonałą okazją do wyróżnienia funkcjonariuszy, pracowników oraz zaproszonych gości. Wśród uhonorowanych osób był także mł. insp. Robert Rodziewicz, kierownik Zakładu Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem w kaplicy Muzeum Powstania Warszawskiego, które koncelebrowali dziekan Straży Granicznej ks. płk SG Zbigniew Kępa wraz z kapelanem NwOSG ks. ppłk. SG Ryszardem Preussem. W obchodach święta niepodległości uczestniczyli m.in. Powstańcy Warszawscy oraz przedstawiciele różnych organizacji, urzędów i służb.

W części uroczystości poświęconej podziękowaniom i wręczeniu wyróżnień, medal pamiątkowy, nadany przez Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej „Za zasługi dla Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej”, odebrał mł. insp. Robert Rodziewicz, kierownik Zakładu Szkoleń Specjalnych CSP.

Serdecznie gratulujemy.

Źródło: http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl/wis/aktualnosci/30652,Dzisiaj-uczcilismy-100-jubileusz-odzyskania-przez-Polske-niepodleglosci.html