Bezpieczeństwo na drodze. Edukacja najmłodszych

Data publikacji 23.10.2018

W dniu 22 października br. nauczyciele policyjni Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji odwiedzili Szkołę Podstawową w Olszewnicy Starej. Celem wizyty było przedstawienie zasad bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły.

Instruktorzy asp. sztab. Marcin Ogonek i asp. sztab. Rafał Pasteczka omówili zagrożenia, na jakie mogą być narażeni najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego oraz jak należy się zachowywać, aby ich uniknąć. Pogadanki, prezentacje multimedialne, pokaz wyposażenia policyjnego – wszystkie te działania mają na celu podniesienie świadomości  dzieci w obszarze bezpieczeństwa, a także przypomnienie, że policjant zawsze służy im pomocą.

Realizacja przedsięwzięć profilaktycznych, to jedno  z ważniejszych zadań policjantów ZRD, którzy dokładają wszelkich starań, by edukować młode pokolenie.

asp. sztab. Rafał Pasteczka/ZRD