Zakupy zakończone pościgiem

Data publikacji 10.10.2018

Policjant jest zawsze na służbie. Udowodnił to asp. szt. Piotr Kaliński – instruktor w Zakładzie Służby Prewencyjnej w Centrum Szkolenia Policji, który w piątkowe popołudnie wybrał się do sklepu z zamiarem zrobienia zakupów, a ujął w pościgu sprawcę kradzieży.

Po wyjściu z samochodu policjant zauważył mężczyznę, który po szamotaninie z pracownikiem ochrony, porzucił wypełnionym produktami koszyk i zaczął uciekać. Asp. szt. Piotr Kaliński bez wahania zainterweniował i pobiegł za sprawcą. Po kilkudziesięciu metrach dogonił mężczyznę i doprowadził do sklepu, gdzie został wezwany patrol z Komisariatu Policji w Wieliszewie. Skradziony towar został w całości odzyskany.

Jesteśmy dumni z naszego kolegi, jego postawa z pewnością stanowi dobry przykład dla słuchaczy Centrum Szkolenia Policji.

hg

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS