Kolejna edycja kursu ISP-ZT 2/18 zakończona sukcesem

Data publikacji 25.09.2018

W dniach 3-21 września br. w Centrum Szkolenia Policji odbyła się druga tegoroczna edycja kursu specjalistycznego dla instruktorów strzelań policyjnych w jednostkach i komórkach organizacyjnych Policji, realizujących zadania w zakresie zwalczania terroryzmu. W zajęciach uczestniczyło szesnastu policjantów z pododdziałów antyterrorystycznych i Centralnego Biura Śledczego Policji.

Na kurs zostali skierowani policjanci przewidziani do pełnienia funkcji instruktora strzelań policyjnych posiadający przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach było zaliczenie egzaminu kwalifikacyjnego, który polegał na strzelaniu z pistoletu maszynowego i pistoletu do tarczy sylwetkowej w ograniczonym czasie.

Wszyscy, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w kursie przez trzy tygodnie nabywali wiedzę i umiejętności z zakresu wybranych elementów metodyki szkolenia strzeleckiego, standaryzowali wiedzę i umiejętności instruktora, jak również prowadzili zajęcia teoretyczne i praktyczne. Po uzyskaniu wszystkich, wymaganych programem nauczania zaliczeń, kursanci przystąpili do egzaminu instruktorskiego. Egzamin składał się z dwóch etapów: teoretycznego, czyli testu wiedzy i praktycznego, który polegał na zaplanowaniu, zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć strzeleckich z grupą policjantów. Ocena z egzaminu końcowego była wynikiem średniej arytmetycznej ocen pozytywnych uzyskanych przez słuchaczy z poszczególnych etapów egzaminu. Wszyscy uczestnicy kursu uzyskali oceny pozytywne i tym samym uzyskali kwalifikacje zawodowe instruktora strzelań policyjnych.

Za przygotowanie funkcjonariuszy do roli instruktora strzelań policyjnych odpowiadali: podkom. Jakub Konieczny młodszy wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych i dwaj doświadczeni instruktorzy, którzy na co dzień pełnią służbę w Biurze Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji oraz Samodzielnym Pododdziale Antyterrorystycznym Policji w Poznaniu.

Gratulujemy absolwentom kursu i życzymy wielu sukcesów w roli instruktora!

podkom. Jakub Konieczny/ZIP

zdjęcie: archiwum ZIP