Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drużyna strzelecka Centrum Szkolenia Policji na podium

Data publikacji 25.09.2018

20 września br. na strzelnicy Komendy Głównej Policji przy ul. Iwickiej w Warszawie odbyły się zawody o „Puchar Komendanta Służby Ochrony Państwa”. Zawody przeprowadzone zostały w ramach V Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów, a patronatem objął je Minister Wpraw Wewnętrznych i Administracji.

W zawodach wzięło udział 31 drużyn, łącznie 119 zawodników. Zadaniem każdego z nich było oddanie 20 strzałów do tarczy sylwetkowej oddalonej o 25 metrów, w czasie 75 sekund. Centrum Szkolenia Policji reprezentowali wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych: podinsp. Grzegorz Zipper, asp. szt. Albert Piórkowski oraz asp. Lechosław Słupski.

Start legionowskich zawodników był udany. W klasyfikacji indywidualnej na trzecim stopniu podium stanął asp. szt. Albert Piórkowski, który stracił do zwycięzcy zawodów – zawodnika reprezentującego Służbę Ochrony Państwa – zaledwie 8 pkt. Drużynowo zespół Centrum Szkolenia Policji z wynikiem 399 pkt. zajął drugą lokatę nieznacznie ustępując zawodnikom ze Szkoły Policji w Katowicach, którzy zgromadzili 407 pkt. Trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej przypadło reprezentantom Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Do rozegrania pozostał jeszcze jeden etap zawodów, który zaplanowano na 29 listopada br. Gospodarzem trzeciej tury zawodów będzie Komenda Główna Policji.