Wizyta przedstawicieli Nigerii w CSP

Data publikacji 23.04.2008

Przez dwa dni gościliśmy przedstawicieli Nigerii, który przybyli do naszego kraju zainteresowani organizacją szkolnictwa policyjnego. Nie bez przyczyny wybrali Polskę. Bo podobnie jak Nigeria nasz kraj przeszedł głębokie ustrojowe przemiany.

Delegacja liczyła cztery osoby, które przybyły do Polski za pośrednictwem międzynarodowej policyjnej organizacji IPA. Rząd Nigerii w ramach przemian reformuje szkolnictwo policyjne. Specjalnie w tym celu powołana została Komisja przy Parlamencie Nigerii – której przedstawiciele przybyli do polski, by podpatrzeć – a być może skorzystać z polskich doświadczeń. Pan Asuquo Amba, asystent Komendanta Głównego Policji nigeryjskiej,  Ngozi Juliet Olejeme – członek Komisji oraz jej sekretarz p. Frank Ohwofa przyglądali się zajęciom, sposobom i metodom szkolenia młodych polskich policjantów, które można by było przenieść na grunt nigeryjski.Goście wysoko ocenili system kształcenia Polskiej Policji. Oprócz CSP mieli możliwość wizytowania również jednostek terenowych goszcząc w Komendzie Stołecznej Policji, oraz w KRP na warszawskiej Woli.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Piotr Maciejczak ZKS