Policyjni motocykliści na kursie

Data publikacji 15.05.2018

16 funkcjonariuszy rozpoczęło doskonalenie zawodowe na drugiej edycji kursu specjalistycznego dla policjantów ruchu drogowego w zakresie kierowania motocyklem służbowym.

Pierwsza część szkolenia polega na rozwijaniu umiejętności manewrowania motocyklem marki Honda CBF 1000. W kolejnym etapie kształcenia funkcjonariusze zapoznają się z zasadami prowadzenia pilotażu oraz motocyklowej asysty honorowej. Przypomną sobie założenia związane z taktyką pracy kontrolera a następnie rozpoczną wyjazdy na drogi województwa mazowieckiego. Na początek przemieszczanie się w kolumnie będą ćwiczyć na trasach pozamiejskich. Później czeka ich jazda i prowadzenie pilotażu oraz motocyklowej asysty honorowej w warunkach ruchu miejskiego. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów i ukończenia tego niełatwego szkolenia.

asp. sztab. Robert Doliński/ZRD

zdj. ze zbiorów ZRD