Lekcja historii

Data publikacji 23.04.2018

Kadra oraz słuchacze Centrum Szkolenia Policji uczestniczyli w wykładzie poświęconym zagadnieniom związanym z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Wykład przeprowadził Pan Jan Engelgard, Kierownik Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej – Oddziału Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Interesującego wykładu, przybliżającego problematykę jednego z najważniejszych momentów w historii Polski wysłuchali słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, a także przedstawiciele kadry CSP. Po wykładzie jego uczestnicy zwiedzili prezentowaną w CSP wystawę „Drogi do Niepodległej”, gdzie Pan Jan Engelgard, dodatkowo, przedstawił wydarzenia i postacie, które miały najbardziej znaczący wpływ na proces odrodzenia się państwa polskiego.

hg

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS