Przygotowani do trudnych zatrzymań

Data publikacji 23.03.2018

W Centrum Szkolenia Policji, pod okiem wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych, w okresie od 5 - 23 marca odbyła się pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego dla policjantów realizujących zatrzymania niebezpiecznych przestępców. W zajęciach uczestniczyło 20 słuchaczy.

Na kursie dominowały zagadnienia poświęcone technikom interwencji i podnoszeniu sprawności fizycznej, taktyce zatrzymywania osób oraz bezpiecznego posługiwania się bronią krótką, pistoletem maszynowym i strzelbą gładkolufową. Dzięki tym zajęciom policjanci dokonują samooceny własnych umiejętności i doskonalą je w taki sposób, by zwiększyć bezpieczeństwo osobiste podczas zatrzymywania niebezpiecznych przestępców. Stałe doskonalenie umiejętności oraz wypracowanie podczas szkolenia skutecznych i bezpiecznych metod działania pozwolą funkcjonariuszom na bardziej efektywne wykonywanie obowiązków służbowych. W trakcie trzytygodniowego szkolenia policjanci doskonalili też umiejętność rozpoznawania miejsca przyszłej realizacji i oceny sytuacji. Poznali podstawy prawne prowadzenia działań minersko-pirotechnicznych w Policji, a także zagadnienia dotyczące zjawiska wybuchu i jego rodzajów, materiałów wybuchowych wojskowych i górniczych, środków inicjujących wybuch oraz urządzeń wybuchowych pochodzenia wojskowego i samodziałowych.

Zajęcia realizowali  nauczyciele Zakładu Interwencji Policyjnych – sierż. szt. Damian Kołaczek i st. asp. Grzegorz Trędowski.

sierż. szt. Damian Kołaczek/ZIP